Ocet jabłkowy leczy zatoki

Już w czasach Hipokratesa ocet winny stosowany był jako środek do czyszczenia ran. W swoim składzie ma ponad 50 biopierwiastków, w tym: potas, fosfor, wapń, magnez, witaminę A i witaminy z grupy B. Ocet winny działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Z powodzeniem stosowany jest w leczeniu zatok, chorób skórnych i dolegliwości związanych z metabolizmem.

Ocet jabłkowy zwiększa wydzielanie soków żołądkowych, a wysoka zawartość pektyn usprawnia proces trawienia i poprawia perystaltykę jelit. W przypadku obniżenia poziomu soków żołądkowych można pić przed posiłkiem wodę z odrobiną octu jabłkowego. Kwas octowy zawarty w occie jabłkowym pomaga odzyskać równowagę zasadowo-kwasową w przypadku zaburzeń związanych z niewłaściwą dietą. Zalecany jest dla cukrzyków jako środek obniżający poziom cukru we krwi.

Ocet jabłkowy i zatoki

Jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i rozrzedzające doskonale sprawdza się w przypadku zapalenia zatok. Można go stosować w postaci mieszanki z miodem, sprayu do nosa, płukanki oczyszczającej zatoki i inhalacji. Kurację octową możemy również przeprowadzić w przypadku przeziębienia i alergii.

Ocet jabłkowy i cera

Ocet jabłkowy stosowany wewnętrznie poprawia stan cery. Działa ściągająco i pomaga w przypadku wszelkich dolegliwości skórnych (np. trądzik, liszaje, grzybica, łuszczyca). Jest również stosowany w celu poprawy kondycji włosów i paznokci.

Przeciwskazania i środki ostrożności

Doustnie nie mogą stosować octu winnego kobiety w ciąży. Zbyt duże stężenie octu winnego może negatywnie wpływać na stan szkliwa naszych zębów. Nie stosujemy kuracji octowej w przypadku wrzodów żołądka. Musimy przestrzegać zasady, że w jednej porcji nie przekraczamy dwóch łyżek stołowych octu. Nie pijemy też octu tuż przed snem, bo kwas może podrażnić przełyk. Około pół godziny po wypiciu wody z octem powinniśmy pozostać w pozycji wyprostowanej.

Ocet jabłkowy z miodem

Do szklanki letniej wody dodajemy dwie łyżki octu jabłkowego i łyżkę miodu. Mikstura poprawia odporność. Pomaga w przypadku zapalenia zatok i gardła.

Płyn do płukania zatok na bazie octu jabłkowego

Do jednej szklanki wody o temperaturze ciała dodajemy dwie łyżki octu jabłkowego. Tak przygotowaną miksturę delikatnie wciągamy do nosa. Należy się przygotować na dość niemiłe doznania i w razie poważnego dyskomfortu zaniechać kuracji.

Inhalacje z octu jabłkowego

Do garnka wlewamy szklankę wody, pół szklanki octu jabłkowego dodajemy dwie łyżki nieoczyszczonej sali kamiennej. Po ugotowaniu nachylamy się nad garnkiem i wdychamy parę. Na głowę warto nałożyć ręcznik, żeby skierować strumień pary na twarz. Można stosować kilka razy dziennie.

Spray do nosa

Do łyżki wody dodajemy 6 kropel octu jabłkowego i wlewamy to do buteleczki po sprayu do nosa. Stosować kilka razy dziennie aż do poprawy.

Może Ci się również spodoba

Strona używa plików cookies! Korzystając ze strony akceptujesz naszą politykę prywatności Polityka prywatności